טיפים לעיצוב המטבח

לא סתם אומרים כי מטבח מוצלח הוא מרכזו של כל בית מאושר. המפגש המשפחתי מסביב לאוכל, האירוח על כוס קפה, או הבישול כיצירה, כתחביב או כזמן איכות  – כל אלה, ראויים לסביבה המשלבת באופן מושלם בין פונקציונאליות לאסתטיקה. אם אתם בדרך לעצב את המטבח, בסיוע מעצבי פנים מומלצים או בעצמכם – קבלו כמה טיפים מנצחים, לעיצוב מוצלח של המטבח.

 

טיפ ראשון – תכננו היטב את החלל

יש מטבחים קטנים, יש מטבחים גדולים, יש מטבחים שהם מעין OPEN SPACE עם הסלון, ויש כאלה שהם נפרדים. לא משנה מהם מאפייני המטבח שלכם – חשוב לקחת אותם בחשבון בעת עיצוב המטבח. אם תתכננו את מקומות האחסון, המדפים, הארונות, המגירות ומיקום האביזרים השונים תוך שאתם נותנים דעתכם על גודל החלל העומד לרשותכם, מאפייניו והצרכים האמיתיים שלכם הרי שכבר עשיתם צעד חשוב ראשון אל עבר מטבח פונקציונאלי שיהיה גם ממש נאה.

 

טיפ שני – אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

חשוב לדעת, בתים מעוצבים רבים מכילים מטבחים שבשינויים קלים באמת הופכים ממיושנים לוינטג’ או לאסתטיים באופן מיוחד. דוגמה מתבקשת לעניין זה היא החלפת הפרזול, כלומר ידיות הארונות והמגירות, ולעיתים אף החלוקה הפנימית ומבנה הארונות במטבח. החלפה של אביזרים קטנים פשוטים, מיושנים ומשעממים לאחרים מעוצבים ומדליקים, משנה משמעותית את מראה כל מטבח. כל מעצבת פנים במרכז תוכל לספר לכם, שהפרטים הקטנים, כמו בחירה בפרזול נאה, גופי תאורה ייחודיים, וכדומה – מהווים מרכיבים שחשוב לתת עליהם את הדעת, במיוחד אם אתם לא עובדים מול מעצבי פנים מומלצים שילוו אתכם במהלך העיצוב והביצוע.

 

לוח וגיר – יפה שהוא גם פרקטי

בשנים האחרונות הופך לטרנד עולמי השימוש בצבע או במשטח להדבקה המאפשר שילוב של לוח גיר בעיצוב הסופי של המטבח, באזורים מתאימים (למשל – לא מומלץ לשלב לוח וגיר באזורים גבוהים מדי עבור הילדים או מעל משטחי ההכנה, כך שאליהם עלולים לצנוח פירורי גיר).
בחירת אזור מושלם עבור משטח לוח עליו ניתן לכתוב באמצעות גיר – מאפשרת השארת הודעות חשובות לבני המשפחה, בחירת מוטו משפחתי שבועי שייכתב במרכז הבית, או סתם משחק עם הילדים. לוח וגיר במטבח – תגלו שזה יעיל וגם מהווה אמירה עיצובית מדליקה!

 

ליווי של מעצבת פנים מומלצת במרכז עשוי להיות ההבדל בין עיצוב מוצלח לעיצוב ש”לא ממריא”

הטיפ האחרון נוגע לבחירה באופן התכנון והביצוע של עיצוב מחדש של המטבח. חשוב שתדעו, כי הבחירה להיעזר במעצבת פנים במרכז (או בכל אזור אחר בארץ) תאפשר לא רק להגיע לתוצאות אופטימאליות הן מבחינת המראה והן מהבחינה הפונקציונאלית אלא שהיא גם עשויה לחסוך לכם כסף, הרבה כסף. זאת הודות לבחירות נכונות, זולות ועמידות לאורך שנים של כלי המטבח, ושימוש אופטימאלי במה שכבר יש. כדאי לפנות למעצבי פנים מומלצים, ולבדוק, האם העבודה מול איש מקצוע עשויה לשפר את מהלך הפרויקט, לחסוך במשאבי זמן וכסף ולהבטיח תוצאה של מטבח מעוצב, שכיף להכין בו אוכל, כמו גם לאכול בו עם כל המשפחה. בהצלחה!